Пълното ръководство за Мекотели



Тялото на животните наподобява червей. Морски мекотели, обитаващи колонии на хидровидни и корали, по които пълзят. Специализираният им начин на живот е причина да се редуцира голяма част от мантийната обвивка, ктенидиите и отчасти крака.

Често дезинфекцирайте твърди повърхности, включително играчки, маси и дръжки на вратите.

Нервната система на безгръбначните като цяло (и по-специално на мекотелите) е много различна от тази на гръбначните животни като риби, птици и бозайници. Някои мекотели, като черупки от бивни и двучерупчести, притежават клъстери от неврони (наречени ганглии), а не истински мозъци, докато мозъците на по-напредналите мекотели като главоноги и коремоноги са обвити около техните хранопроводи, а не изолирани в твърди черепи.

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

МАКЕДОНИЈА – етно-историска и геополитичка територија во централниот дел на Балканот.

Мекотелите рядко се развиват по дланите на ръцете или стъпалата на краката. Ето изображение на подутини от мекотели по ръката:

В зоологическата класификация мекотели или меки, принадлежат към вида на безгръбначните животни. Основната тъкан на мекотели тялото им се състои от меки, доста разхлабени клетки, сред които има жизненоважни органи на тези животни.

Те се движат по дъното с помощта на пипала, изпълнявайки не само функциите за улавяне на храна и защита от врагове, но и функцията на движението.

школките кои се припособиле да можат да се кријат и живеат во меки подлоги на слатките или солените води.

Со исклучок на цефалоподите, мекотелите се во голема мера нежни вегетаријанци. Копнените гастроподи како што се полжавите и голтките јадат растенија, габи и алги, додека огромното мнозинство на морските мекотели (вклучувајќи ги и бивалвите и другите видови кои живеат во океаните) опстојуваат од растителна материја растворена во водата, која ја внесуваат со хранење со филтер.

Мекотелите обикновено се размножават по полов път, въпреки че някои (охлюви и охлюви) са хермафродити, те все пак трябва да се чифтосват, за да оплодят яйцата си.

(Имайте предвид, че въпреки че повечето двучерупчести имат сдвоени черупки, няколко вида или имат драстично намалени черупки, или изобщо нямат черупки.)

максималният размер на черупката е положително свързан с дълголетието;

Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *